LDN = low dose naltrexone /nízka dávka naltrexónu/

Čo je LDN?

Naltrexón /naltrexoniumchlorid/ je účinná látka/liek, ktorý sa používa ako liečba pri závislosti od alkoholu. Naltrexón sa naviaže na opioidné receptory a tak zabráni tomu, aby človek mal dobrý pocit pri pití alkoholu. Užíva sa dávka 50mg.

V 90 rokoch 20 storočia Dr. Bihari zistil, že nižšie dávky naltrexónu /3mg/ výrazne zlepšovali stav autoimunitných ochorení jeho pacientov.

Ako funguje LDN?

LDN funguje tak, že sa na niekoľko hodín naviaže na opioidné receptory a tým že sú blokované, telo vyprodukuje viac endorfínov, čo vylepšuje imunitu. LDN sa v zahraničí používa aj pri liečbe rakoviny a depresií.

Kde sa dá kúpiť LDN?

V Európe je možné zohnať ho oficiálne z Anglicka na Clinic 158 /info@clinic158.com/. Treba im poslať majl, do kópie poslať správu od lekára, že máte autoimunitné ochorenie. Ja som im poslala poslednú správu od mojej endokrinologičky v slovenčine a stačilo im to. Oni online vystavia recept a zašlú ho do anglickej lekárne Dicksons /homedeliverypharmacy@yahoo.co.uk/ a do niekoľko dní Vám príde balíček. Ponúkajú LDN vo forme tabliet, sirupu / liquid/ a sublingual – kvapky na vstrebanie pod jazyk. Ak do toho pôjdete, je treba si objednať liquid alebo sublingual, lebo dávka sa postupne navyšuje z 1,5mg na 4,5 mg /ja beriem 4,5mg/. Mesačné náklady pri sublingual sú ca 30 GBP mesačne.

LOW DOSE NALTREXONE

Aké sú nežiadúce účinky LDN?

LDN môže mať nežiaduce účinky v narušení spánku na nejakú dobu. Tiež môžete mať veľmi živé sny. Ak narúša spánok, môže sa presunúť dočasne na ráno.

Ako sa dávkuje LDN pr autoimunitnej tyreoditíde?

Pri Hashimotovi sa odporúča začať 1,5mg LDN, po 2 týždňoch navýšiť na 3 mg, poďalších 2 týžnoch na 4,5mg. Môže sa navýšovať aj pozvoľnejšie.

Niektorým Hashimoto pacientom klesli protilátky do normy IBA vďaka LDN, nemuseli dokonca dodržovať žiadnu diétu.

UPOZORNENIE!

!!! Ak človek užíva LDN, je treba mať na pamäti, že tíšiace lieky, ktoré fungujú na báze blokácie opiodných receptorov nebudú fungovať, treba upozorniť lekára, aby použil iné. Pred plánovanou operáciou týždeň vopred vysadiť LDN. Nepiť alkohol. 

Zdroj: http://www.lowdosenaltrexone.org

Užitočné informácie:

Facebooková skupina: Hypotyreoza / HashimotoSkCz / stitna zlaza /autoimunita – skúsenosti viac ako 4000 členov

Ostatné články z kategórie štítna žľaza: ŠTÍTNA ŽĽAZA

Disclaimer: Tento článok má za účel informovať. Prečítanie nenahrádza spoluprácu s lekárom.  Autor nepreberá žiadnu zodpovednosť za akékoľvek následky vzniknuté použitím  postupov a metód uvedených v článku a ani za kompletnosť informácií. Rady a postupy uvedené v článku nemusia byť vhodné pre váš zdravotný stav.