Bazálna teplota – indikátor zníženej funkcie štítnej žľazy

Ako sa dá zistiť znížená funkcia štítnej žľazy pomocou merania bazálnej teploty?

Americký expert v oblasti liečby štítnej žľazy, Broda Barnes, M.D. odporúča meranie bazálnej teploty s cieľom zistiť zníženú funkciu štítnej žľazy.

Pri tejto metóde sa odporúča hneď ako prvé ráno po prebudení odmerať si bazálnu teplotu. Je potrebné merať bazálnym teplomerom, pričom je vhodné nechať teplomer v ústach pod jazykom aspoň 5 minút.

stitna zlaza
bazalna teplota

Interpretácia teploty:

Pokiaľ je teplota pod 36,4 – 36,8° C, ide o zníženú funkciu štítnej žľazy /menštrujúce ženy – merať v prvej časti cyklu pred ovuláciou/.

Pri menštruujúcich ženách by mala teplota v druhej časti cyklu /po ovulácii/ narásť na 37,2 – 37,4° C, inak môže ísť o nedostatok progesterónu.

Obsah týchto stránok nereprezentuje oficiálne lekárske postupy. Použitie informácií z týchto stránok je na vlastnú zodpovednosť. Táto web stránka nenahrádza návštevu u lekára a nepredstavuje žiadne poradenstvo v liečebnej oblasti. Prosím konzultujte informácie z týchto stránok so svojím lekárom.

Zdroj: http://www.natuerliche-therapie.de/basaltemperatur/

Užitočné informácie:

Facebooková skupina: Hypotyreoza / HashimotoSkCz / stitna zlaza /autoimunita – skúsenosti viac ako 4000 členov

Ostatné články z kategórie štítna žľaza: ŠTÍTNA ŽĽAZA

Disclaimer: Tento článok má za účel informovať. Prečítanie nenahrádza spoluprácu s lekárom.  Autor nepreberá žiadnu zodpovednosť za akékoľvek následky vzniknuté použitím  postupov a metód uvedených v článku a ani za kompletnosť informácií. Rady a postupy uvedené v článku nemusia byť vhodné pre váš zdravotný stav.