Bolia Vás po práci trapézy? jednoduchý cvik vám uľaví

Veľa ľudí, čo pracuje celý deň pri počítači, pociťuje občas bolesť trapézov. Osobne mám skúsenosť s chrbticou, konkrétne vysunutou platničkou a vyskúšané mám cičenie DNS a SM system. SM system cvičím denne 15 minút každé ráno dodnes.

Napriek pravidelnému cvičeniu ma po dlhšej práci na počítači (najmä keď si nedávam prestávky a neponaťahujem sa), bolia trapézy, aj ked pri cvičení SM systemu je to výrazne menej.

Objavila som cvičenie na uvoľnenie fascií a ukážem Vám jeden cvik, ktorý vie parádne natiahnuť fascie a svaly v mieste trapézov/ hornej časti lopatiek.

Ja si ho zacvičím aj v práci, dá sa urobiť aj v sede na stoličke a je nenápadný. Stáčí minútka.

Tu je cvik (pod ním je ešte jeho modifikácia):

  • Sadneme si do tureckého sedu, chrbát je vystretý, hlava je v jednej línii s chrbticou. Pravú ruku položíme na pravé koleno, ľavú na ľavé koleno. Ak máte dlhé ruky (ako ja), alebo kratšie nohy, treba ruky položiť nižšie na koleno tak, aby boli ruky v lakťoch vystreté. Východisková poloha je na obrázku
boľavé trapézy
  • Rukami zatlačíme do kolien, stále tačíme a počas tlačenia vyhrbíme chrbát vzad, ako keby sme napodobňovali mačku. V polohe vydržíme, koľko je nam príjemné. Môžeme opakovať.

Modifikácia

  • Sedíme v turcekom sede, chrbát je vystretý, hlava je v jednej línii s chrbticou. PRAVÚ ruku položíme na ĽAVÉ koleno, ĽAVÚ RUKU položíme na PRAVÚ RUKU t.j. obe ruky máme na sebe na ľavom kolene. Ak máte dlhé ruky (ako ja), alebo kratšie nohy, treba ruky položiť nižšie na koleno tak, aby boli ruky v lakťoch vystreté. Východisková poloha je na obrázku
bolesť chrbta

  • Opakujeme na druhú stranu.

Ak sa Vám cvik páčil, prosím o lajk a odber, prípadne napíšte komentár. Môžem pridať ďaľšie cviky tohotu typu aj na krk, chrbát, plecia, hrudník, hamstringy či lýtka.

Ostatné články z kategórie RADY A TIPY: TU

Zanechajte odpoveď