COVID19 protokol (od Karen Hurd)

Koronavírus alebo COVID-19 je hrozba, ktorá sa nedávno prehnala svetom. Príznaky koronavírusu sú horúčka, kašeľ a dýchavičnosť, strata čuchu a ďaľšie, líšia sa od mutácie.

Preventívne opatrenia sú podrobne uvedené na webovej stránke https://korona.gov.sk/. Ak však jednotlivec už ochorel na koronavírus alebo si želá zaviesť okrem ochrannej izolácie a hygieny aj ďalšie ochranné opatrenia, mal by vykonať nasledujúce doplňujúce odporúčania:

Môžete urobiť pár jednoduchých veci, aby ste výrazne skrátili dobu infekcie a minimalizovali príznaky. Ak začnete s nasledujúcimi krokmi pri prvých príznakoch skôr, ako sa infekcia skutočne rozvinie, budete často schopní zabrániť tomu, aby sa infekcia vôbec prejavila. Kroky 1 až 5 sú navyše účinnými preventívnymi prostriedkami na zabránenie vývoja vírusu v prípade expozície.

Noste na krku šatku alebo šál 24 hodín denne

Šatku alebo šál treba nosiť vonku aj vnútri, počas dňa a aj v noci. Týmto sa zvýši teplota v oblasti krku.

Uvedený krok urýchli chemické reakcie a tieto rýchlo zabijú baktérie alebo uzamknú vírusy do buniek, kde už nie sú aktívne.

COVID19

Všetku vodu pite horúcu

Nie izbovej teploty, nie vlažnú, ale HORÚCU – koľko znesiete tak, aby ste sa nepopálili. Cieľom je zvýšiť teplotu tela. Zvýšenie telesnej teploty aj o malý kúsok významne pomôže imunitnému systému bojovať proti vírusom a baktériám.

Najlepšie je piť počas dňa horúcu vodu po malých glgoch – každú chvíľu.

Zostaňte v teple

Cieľom je tiež zvýšiť telesnú teplotu. Nemusíte sa zohriať tak, aby ste sa potili, ale treba byť teplejší oproti vášmu normálu.

Nebuďte v prievane

Neseďte, nestojte, nespite pri okne a dverách. Nenechajte na seba fúkať ventilátor či klimatizáciu. Prievan môže znížiť vašu telesnú teplotu, čo spomalí liečbu.

Spite s podloženým hrudníkom v 30 stupňovom uhle, ak máte v nose a hrdle hlieny

To zmanená, že si treba podložiť hrudník tak, aby zvieral s posteľou 30 stupňový uhol. Môžete použiť polohovateľnú posteľ alebo vankúše. Uistite sa, že je celý hrudník naklonený, nie len hlava a krk.

Zakryte si uši, keď ste vonku

Vietor alebo vzduch zhoršujú infekcie horných dýchacích ciest. Ak nechcete nosiť čiapku alebo šatku, dajte si do uší vatu alebo štuple.

Ak máte popri infekcii kašeľ, zohrievajte si hrudník

Použite elektrický zohrievací vankúš, termofor alebo vankúš, čo sa zohrieva v mikrovlnke. Prikladajte na hrudník tak často a tak dlho, koľko znesiete. Teplo urýchli liečbu priedušiek a pľuc.

!!! POZNÁMKA: Nedávajte na dojčatá, batoľatá, malé deti, staršie osoby alebo choré osoby teplo v podobe vyhrievacích podložiek, termoforov, vreciek s ryžou alebo fazuľou atď., pretože vám nemusia povedať, keď sú príliš prehriati. Namiesto toho použite na tieto zraniteľné osoby viac vrstiev oblečenia, zvýšte teplotu v dome a použite ďalšie opatrenia uvedené v krokoch 1–5 vyššie. Nie je potrebné, aby ste sa potili alebo spôsobili potenie iného človeka. Snažíme sa byť čo najteplejší bez toho, aby sme sa cítili nepríjemne.

Vylúčte zo svojej stravy položky s vysokým obsahom cukru (dezerty, sladidlá, ako je hnedý cukor, melasa, sirup a med).

Tiež sa odporúča vylúčiť ovocie kvôli vysokému obsahu prírodného cukru. Živiny môžu pochádzať zo zeleniny, pretože majú výrazne nižší obsah cukru a viac výživných látok. Cukry, či už prírodné alebo nie, znižujú funkciu imunitného systému.

Pridajte cesnak do jedla

Cesnak má prírodné antivírusové účinky. Cesnak nemusí byť surový. Varený cesnak alebo cesnak kúpený už namletý je rovnako účinný ako surový cesnak, ak nie viac. Ak máte žalúdočno-črevné ťažkosti, reflux / pálenie záhy, užívate lieky na riedenie krvi alebo zle znášate cesnak, nekonzumujte cesnak. Nenúťte sa konzumovať cesnak, pretože môže byť ťažký na žalúdok. Namiesto toho, ak je pre vás cesnak ťažko konzumovateľný, vykonajte ďalšie opatrenia (uvedené vyššie). Samotné kroky 1 – 8 (bez cesnaku) môžu významne znížiť vplyv symptómov koronavírusu.

Zdroj: www.karenhurd.com

Ostatné članky z kategórie ZDRAVIE: TU

Disclaimer: Tento článok má za účel informovať. Prečítanie nenahrádza spoluprácu s lekárom.  Autor nepreberá žiadnu zodpovednosť za akékoľvek následky vzniknuté použitím  postupov a metód uvedených v článku a ani za kompletnosť informácií. Rady a postupy uvedené v článku nemusia byť vhodné pre váš zdravotný stav.