Téma Zdravie

Výživné informácie o zdraví
Menu
  • ČLENSTVO
  • Zdravie
  • Ochorenia
    • Štítna žľaza
  • Prostredie
    • Svetlo
    • Elektrosmog
  • Strava
  • Recepty
  • Rady a Tipy
  • Náš instagram

Domovská stránka » Elektrosmog. Riziká, škodlivosť a ochrana pred ním.

Elektrosmog. Riziká, škodlivosť a ochrana pred ním.

Čo je elektrosmog?

„Elektrosmog“ predstavuje umelé elektromagnetické vlny, ktoré nás obklopujú v prostredí a narúša prirodzené alfa a beta vlny nášho mozgu (talamu).

Až donedávna, kedy bola koncom 19. storočia masovo rozšírená elektrina, ľudstvo bolo vystavované iba prirodzenému elektromagnetickému žiareniu zo slnka, búrok, polárnej žiary, schumannovej rezonancie a magnetizmu zeme.

S rozšírením elektrifikácie začalo byť ľudstvo vystavované aj umelým elektromagnetickým poliam. Najprv išlo o nízkofrekvenčné a rádiové elektromagnetické polia.

Až do 50. rokov 20. storočia zostali frekvencie elektrosmogu mimo mikrovlnnej oblasti, ale v 60. rokoch začali televízne kanály s mikrovlnným prenosom. Technológie mobilných telefónov sa objavili v 80. rokoch; WiFi v 90. rokoch 20. storočia. Obidve vo veľkej miere využívajú mikrovlnné frekvenčné pásma. Nedávne uvedenie radarov WiGig a antikolíznych vozidlových radarov v oblasti 60 GHz predstavuje 1000-násobný nárast frekvencie a fotónovej energie v porovnaní s expozíciami, ktoré ľudstvo zažívalo do 50. rokov 20. storočia.

elektrosmog – príklady elektromagnetického vlnenia

Každým rokom sa množstvo a povaha rádiových vĺn a mikrovĺn v elektrosmogu zvyšuje.

Cieľom výrobcov elektroniky a spotrebičov je mať čo najvyššie zisky, a nezaujímajú ich dlhodobé vplyvy na zdravie. V knihe Going somewhere autor Andrew Marino popisuje, ako niektorí vedci (platení výrobcami a distribútormi elektriny v USA) v minulom a tomto storočí dezinterpretovali výsledky výskumov s cieľom vyhlásiť, že elektromagnetické polia sú neškodné.

Ako škodí elektrosmog?

Naša zem vysiela vlny tzv. Schumannova rezonancia (7-8 vĺn za sekundu) medzi povrchom zeme a ionosférou. Časť nášho mozgu (talamus) vysiela tiež vlny, ktoré sú podobné Schumannovej rezonanci. Je to dané evolúciou – náš talamus sa vďaka Schumannovej rezonancii moduluje.

Akú frekvenciu má napríklad WIFI? Bežná wifi má 2,4HHz – 5GHz t.j. 2 400 000 000 – 5 000 000 000. Toto umelé elektromagnetické vlnenie môže narušiť frekvenciu v talame a ovplyvniť, ako kvalitne a či vôbec prebehnú všetky potrebné fázy spánku. Bez kvalitného spňanku nebudete regenrovať a zdravie sa časom zhorší.

TIP: Keď sa podvečer pred spánkom uzemníte, váš talamus sa zosynchronizuje s rezonanciou zeme a môže to pomôcť zlepšiť spánok. Tiež odporúčame na noc vypnúť všetku elektroniku, aby sa talamus zasa nerozsynchronizoval. Všetko potrebné o uzemňovaní sa dozviete v tomto článku: Uzemňovanie a ako sa bezpečne uzemniť?

Elektrosmog – fakty a štúdie

Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC) vyhlásila, že nízko frekvenčné elektromagnetické polia (rozvody) sú klasifikované ako „možno karcinogénne pre ľudí “. Ide o rovnakú kategóriu ako olovo, DDT (zakázaný insekticíd), výpary zo zvárania a tetrachlórmetán. (1)

Chronický stres: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23323864/

Obezita a cukrovka: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23781992/

Oslabený imunitný systém: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20074470/

Autoimunitné ochorenia: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5406447/#CR1

Kardiovaskulárne ochorenia: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19221783/

Parkinsonova choroba: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26223801/

Alzheimer: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22750629/

Úbytok horčíka a ďaľších minerálov: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20872091/

Mužská neplodnosť: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30289990/

Skleróza multiplex: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31168332/

Tinitus: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2657824/

Elektrosmog a jeho vplyv na autoimunitné ochorenia

Podľa výskumu z roku 2017 tienenie pred elektromagnetickými poľami pomohlo zlepšiť autoimunitné ochorenia. Štúdia ukázala, že ochrana pred EMP (elektromagnetickými poľami) vedie k výraznému zníženiu symptómov u 90 percent pacientov.

Článok – s názvom „Elektrosmog a autoimunitné ochorenia“ – sa zameral na to, ako môže tienenie sa pred umelými elektromagnetickými poľami pomôcť vyrovnať sa s príznakmi týchto ochorení.

Štúdia sledovala 64 pacientov s rôznymi autoimunitnými poruchami vrátane celiakie, sklerózy multiplex, reumatoidnej artritídy, Sjogrenovho syndrómu a systémového lupusu. Na začiatku výskumu mnohí zainteresovaní uviedli, že nepracujú a sú aj zdravotne postihnutí.

Pacienti boli požiadaní, aby nosili špeciálne čiapky so striebornými niťami na štyri hodiny každú noc a ďalšie štyri hodiny počas dňa. Výsledky sa zbierali prostredníctvom správ od pacientov, pričom mnohí zaznamenali významné zlepšenia.

Na konci štúdie 90 percent zúčastnených uviedlo, že zaznamenali „silnú“ alebo „určitú“ zmenu svojich symptómov – počet, ktorý sa výrazne líši od troch percent populácie, o ktorej sa hovorí, že je citlivá na elektrosmog.

Na základe týchto dôkazov výskumníci uviedli, že autoimunitní pacienti sú pravdepodobne obzvlášť citliví na elektrosmog, a to aj na úrovniach, s ktorými sa bežne stretávame v domácom a pracovnom prostredí, a že táto expozícia je faktorom, ktorý prispieva k príčine ich ochorenia.

Elektromagnetická hypersenzitivita

Elektromagnetická senzitivita je syndróm charakterizovaný širokým spektrom rôznych subjektívnych symptómov, ktoré postihnuté osoby prisudzujú pôsobeniu elektromagnetických polí emitovaných rôznymi zdrojmi v okolí. U týchto ľudí sa vyskutujú ťažkosti napriek tomu, že intenzita polí je rádovo nižšia než hygienické limity odporúčané uznávanými medzinárodnými inštitúciami

Elektromagnetická senzitivita – príznaky

  • bolesť hlavy
  • tinitus (pískanie v ušiach)
  • nepokoj, podráždenosť
  • poruchy spánku
  • zhoršenie koncentrácie a pamäte
  • únava
  • horšia imunita
  • neplodnosť

Kto je vystavený umelému elektromagnetickému poľu (EMP)?

  • každý, kto sa nachádza v dosahu wi-fi (vlastnej či susedovej)
  • každý, kto má v blízkosti tela mobil (aj v čase, keď netelefonuje – vrecko, ruksak)
  • každý, kto je v blízkosti ostatných umelých elektromagnetických polí – elektrické spotrebiče (chladnička, práčka, rádiobudík), elektronické zariadenia (TV, tlačiareň, tablet, notebook, vysielačky vrátane babyfónov), elektrické káble v stene, bluetooth a pod.
  • každý kto sa nachádza v mieste, kde je GPS signál (2G, 3G, 4G, 5G mobilná sieť – čím novšia mobilná sieť, tým silnejšie umelé EMP)
  • každý, kto žije v blízkosti radaru a vedenia vysokého napätia
elektrosmog

Elektrosmog – ochrana

Elektrosmog je najintenzívnejší pri zdroji, so vzdialenosťou jeho intenzita klesá (zákon inverzného štvorca).

Elektrosmog pôsobí iba vtedy, keď je jeho zdroj (elektrický prístroj/zariadenie vrátane kábla) v prevádzke. Elektrické pole je medzi dvomi vodičmi vytvárané napätím a prúd, ktorý týmito vodičmi preteká, vytvára magnetické pole. Len čo sa prístroj odpojí od elektriny, prestane do svojho okolia vyžarovať elektrické a magnetické vlny (eletromagnetické pole – elektrosmog).

Počítač a notebook

Pracujte tak, aby ste boli od počítača alebo notebooku vzdialení 30 – 40 cm – do tejto vzdialenosti už elektrosmog (elektrické a magnetické pole) z počítača nesiaha. Použite klávesnicu a myš s káblom (nie bezdrôtové).

Napojte si počítač na pevnú linku t.j. použite LAN kábel (nie Wifi).

Mobil a tablet

Preferujte surfovanie na počítači s externou klávesnicou, myšou a monitorom namiesto mobilu a tabletu, ktoré väčšinou nemáme vo vzdialenosti 30 – 40 cm od tela.

Počas telefonovania nedávajte mobil k hlave a ani sa ho nedotýkajte – použite hlasný odposluch, alebo air-tube slúchadlá.

Pri prenášaní mobilu v blízkosti tela ho buď vypnite, alebo dajte aspoň do leteckého režimu.

Dáta, WiFi, bluetooth majte zapnuté iba na nevyhnutne krátky čas.

Internet

Mobil, tablet, notebook a počítač pripojte na internet cez kábel, nie pomocou WiFi. WiFi nepoužívajte. Susedova Wifi má na Vás tiež negatívny vplyv, ale vzhľadom na väčšiu vzdialenosť od zdroja na Vás pôsobí menej. Čím ďalej od Wifi, tým lepšie.

GSM siete (2G, 3G, 4G, 5G)

Pokiaľ bývate v blízkosti základňovej stanice (BTS) – antény, ktoré vysiela GSM signál, je možné tieniacimi nátermi a závesmi cloniť byt. Zvážte presťahovanie.

Domáce spotrebiče

Keď máte zapnuté elektrické spotrebiče ako mikrovlnka, sporák, elektrická/indukčná varná doska a pod., buďte od nich čo najďalej. Plynová varná doska elektrosmog negeneruje.

Elektrické rozvody v stene

Aj elektrické vedenie (káble) v stene vytvára elektromagnetické pole. Umiestnite si gauč či posteľ 30 – 40 cm od steny. Ak to vzhľadom na malú miestnosť neviete napr. v spálni zariadiť, na noc môžete poistkou vypnúť okruh v danej izbe.

Bývanie

Ideálne bývanie je také, ktoré nie je v blízkosti vedení vysokého napätia ani v blízkosti BTS (staníc, čo vysielajú GSM signál pre mobily). Lepšie je bývať v dome, kde Vám cez stenu nepresahuje WiFi od susedov.

Ak sa vám článok páčil, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach prípadne sa prihlásiť na odber nových článkov.

View this post on Instagram

A post shared by Zuzana SG • TemaZdravie • Energia • Spánok • Optimálne zdravie (@temazdravie.sk)

Elektrosmog – uEMP
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Mohlo by Vás zaujímať:

Okuliare na počítač. Ktoré počítačové okuliare fungujú? Prečo ich potrebujete.

Červené a oranžové okuliare proti modrému svetlu. Recenzie.

Otužovanie – tajná zbraň k imunite, chudnutiu a dlhovekosti

Ketodiéta – benefity pre zdravie

Hemoroidy. Príčiny a liečba. Účinná pomoc aj na doma.

Ako zvrátiť chronické a autimunitné ochorenie?

Zdroj:

(1) IARC Publications Website – Non-ionizing Radiation, Part 1: Static and Extremely Low-frequency (ELF) Electric and Magnetic Fields

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5406447/

https://www.conellaholdings.com/could-reducing-exposure-to-electromagnetic-fields-help-those-suffering-from-autoimmune-disease?PreApprovedBlog=True

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28414399/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5014506/

National Toxicology Program, Public Health Services, National Institutes of Health, & US Department of Health and Human Services. (2018). NTP Technical Report on the Toxicology and Carcinogenesis Studies in Hsd: Sprague Dawley SD Rats Exposed to Whole-Body Radio Frequency Radiation at a Frequency of (900 MHz) and Modulations (GSM and CDMA) Used by Cell Phones. National Toxicology Program Technical Report Series, 512, 7–289.

Email
Share
Tweet
Prev Article
Next Article

Related Articles

Vplyv svetla na zdravie (2. časť) – rastliny

Vplyv svetla na zdravie (2. časť) – rastliny

COVID19 protokol (od Karen Hurd)

COVID19 protokol (od Karen Hurd)

Zanechajte odpoveď Zrušiť odpoveď

V tejto štúdii /PMC5454613/ Výhercom súťaže sa stáva @mariastompfova, zlosovanie je v storke. Ahojte, ➡️ SÚŤAŽ ⬅️ Áno, toto všetko dokáže slnko. V ankete ste rozhodli, že by vás najviac potešil Ebook štítna žľaza ako výhra. Vedeli ste, že WiFi alebo Bluetooth zariadenia, ktoré možno používate každý deň, ako aj umelé osvetlenie vo vašom prostredí, poškodzujú schopnosť vášho tela produkovať melatonín? 📶💡 Ak by ste boli na našom mieste, aká výhra z našich produktov by vás potešila? Mnoho ľudí sa v dnešnej dobe cíti zle.

Najčítanejšie články

  • Zvýšená kyselina močová – 13 tipov ako ju prirodzene znížiť
  • Štítna žľaza - hypotyreóza - liečba a testovanie
  • Ako zlepšiť trávenie? Žalúdočná kyselina a nedostatočná tvorba
  • Ovčie kiahne - obrázky, príznaky a liečba
  • Domáca pečeňová paštéta - jednoduchý a chutný recept
  • Ako znížiť cukor v krvi? Tipy na okamžité zníženie hladiny cukru v krvi.
  • Bezlepkový kváskový chlieb - recept z jednodruhových múk
  • Zápcha - domáca liečba. Čo pomáha na zápchu? 15 tipov
  • Kefír - 11 účinkov na zdravie, riziká a recept
  • Kurie oko na nohe - ako sa ho zbaviť doma

Téma Zdravie

Výživné informácie o zdraví

O nás

Inzercia

TemaZdravie@gmail.com

Copyright © 2023 Téma Zdravie

Bol zistený Ad Blocker

Naša webová stránka funguje vďaka zobrazovaniu online reklám našim návštevníkom. Zvážte, či nás podporíte vypnutím blokovania reklám.

Refresh
Na našich webových stránkach používame súbory cookie, aby sme vám poskytli najrelevantnejšie skúsenosti tým, že si zapamätáme vaše preferencie a opakované návštevy. Kliknutím na „Prijať všetko“ súhlasíte s použitím VŠETKÝCH súborov cookie. Môžete však navštíviť „Nastavenia súborov cookie“ a poskytnúť kontrolovaný súhlas.
Nastavenia súborov cookiePrijať všetko
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Vždy zapnuté
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
CookieDĺžka trvaniaPopis
cookielawinfo-checkbox-analytics11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional11 monthsThe cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
viewed_cookie_policy11 monthsThe cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytics
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Advertisement
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
Others
Other uncategorized cookies are those that are being analyzed and have not been classified into a category as yet.
ULOŽIŤ A PRIJAŤ
 

Načítavajú sa komentáre...